Драчівська загальноосвітня школа І ступеня Старокостянтинівської районної ради

Небесній Сотні, шана й молитва

За чисті душі, що злетіли в небо

Їм шлях високий Боже освіти

І в мирі Господи прийми до себе.

11 лютого 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

20 лютого 2015 року вчителем історії Главацькою О.Л. для  учнів 6 – 9 класу проведено виховний захід "Герої не вмирають". Мета: вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, почуття національної гордості, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

На заході присутні вшанували пам'ять тих, які віддали своє життя за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу. Учні декламували вірші, виконували пісні на патріотичну тематику, переглядали слайди, документальні фільми про Небесну Сотню, засвітили свічу пам'яті Небесної Сотні.

27.11.2015 року

День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років

"Згадайте нас - бо ми колись жили.
Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно."

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене  мовчання... Довго  чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам’ятної для українського народу дати, в Драчівській школі було проведено Урок  пам’яті “З присвятою замордованим голодом…». Учні  школи переглянули відео-спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу, які тривалий період не оприлюднювались та підготували виступи з даної тематики. Виховний захід провела вчитель історії Главацька О.Л., яка закликала всіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 28.11.2015 року о 16.00.

21 .11.2015 року

День Гідності і Свободи.

День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). В школі була проведенна  урочиста  лінійка,  на якій учні та вчителі вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору. Учні 6-9 класів переглянули фільм «Революція Гідності», в якому мали змогу отримати  об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття.